Bylineo – přírodní kosmetika vyráběná v našem dvojměstí, kterou můžete i sníst – část I.

od Redakce
bylineo

Bylineo hrdě reprezentuje naše dvojměstí. Čistá přírodní kosmetika unikátního složení se pomocí šuškandy pomalu dostává do koupelen po celé republice. 

Bylineo najdete snadno. Cestou z Boleslavi do Brandýsa se na úrovni zámku na vás směje na pravé straně silnice zdánlivě malý krám. Je to optický klam, protože jakmile vstoupíte dovnitř, jste jako v jiném světě. 

My jsme byly s redakcí navštívit majitele, manžele Dádu a Rudolfa, abychom s nimi popovídali o jejich milované značce. Bylineo tvoří stálý tým lidí a několik externích spolupracovníků, kteří sem chodí čerpat energii a dobrou náladu. 

V momentě, jak jsme vešly do prostor Bylinea jsme přirozeně nasadily úsměv na rty. Přes to, že vás ve dveřích hlasitě přivítá hlídačka Amy, která sice hrozí, ale zároveň i vítá. 

Úsměv nám zůstal po celou dobu naší návštěvy. S kolegyní Monikou jsme okamžitě věděly, že „záchranné“ otázky, nebudeme vůbec potřebovat. Otázky máme vždy připravené, pro případ, že je subjekt nemluvný. A to skutečně nebyl případ této návštěvy. J

Neskutečný příval pozitivní energie vás v první chvíli může zaskočit. Nečekáte, že někdo si v této době zachová humor, optimismu a ještě to nenásilně předává dál. Jakmile se ale naladíte na vstřícnou, milou a nápomocnou vlnu, která prosakuje všemi možnými místy, nebudete chtít odejít. 

kosmetika bylineo

Jak vzniklo Bylineo

Celý příběh vzniku Bylinea je tak milý, že vlastně ani nevím, kde začít. Dáda a Rudolf se potkali při společném zájmu o pulzní magnetoterapii. Padli si do noty, šli na zumbu, na kterou mimochodem chodí pravidelně dodnes J (pokud situace samozřejmě dovolí) a bylo jasno. 

Pulzní magnetoterapie změnila jejich životy. Hlubším zkoumáním problematiky zjistili, že je možné účinky terapie zesílit použitím přírodních přípravků. Od svých kamarádů používali krém, který byl dobrý, ale nebyl dokonalý. A tak začali pracovat na vlastní receptuře, aby dovedli vše k dokonalosti. Tím vznikl v roce 2013 jejich první krém, Rudolfovo mazání. Tento krém, který pomáhá nejen k uvolnění svalů, je hitem dodnes. 

Postupem času, diskuzemi s kamarády a tím správným impulzem se rozhodli o vydání ucelené kosmetické řady a v roce 2018 vyrobili, schválili a získali certifikaci pro prvních 13 produktů. Certifikaci získali přesně na den naplánované oslavy vzniku Bylineo, která se tehdy konala na zámku. 

V čem je přírodní kosmetika Bylineo jedinečná?

Jednoduše řečeno, naprosto ve všem. Od vymýšlení receptů, přes vlastní výrobu, vlastních etiket, vlastního balení. Zkrátka všechno projde rukami kvalifikovaného týmu, který každý kousek kosmetiky zkontroluje a dodá k němu svůj díl péče. Žádný produkt, který není ve 100% kvalitě nikdy neprojde. Pokud zákazníci nějaký krém vykoupí, vyrobí se další. Ale všichni si musí počkat, až se například namacerují (způsob vylouhování) bylinky, protože tento proces nejde uspěchat. 

99% všech produktů tvoří přírodní složky, které obsahují 10 % bylin. Nosnou a velmi důležitou složkou je pak extrakt z rašeliny PEZRA (léčivé peloidy), který pomáhá k aktivaci našeho kolagenu. 

A ještě jedna zajímavost. Vše, co je pro výrobu produktů možné pořídit v Čechách, je z Čech. V Bylineu nevozí vodu přes oceán, citlivě pracují s lokálními surovinami a dávají tak práci českým firmám a možnost každému z nás pocítit sílu české přírody na vlastní kůži. 

Závěrem…? 

tým bylineo

Protože jsme na místě strávily s Moni opravdu hodně času, musím vám to všechno povědět tak, jak jsem to navnímala. Rozhodla jsem se, že udělám takový Bylineo seriál, protože všechna ta pozitivní energie a množství informací se mi do jednoho článku nevejdou. 

Příště si povíme něco blíže k péči o pleť a produktům obecně. Krátce se zmíníme také o obalech. Nezbytně nutné bude udělat také malou zastávku o výhodách kosmetiky, osobní návštěvě a celkově filozofii značky a výhledech do budoucnosti. Tak se těšte! 😉

Za redakci 

Lenka 

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout