Discgolf na Ostrůvku – co je discgolf a jak se hraje

od Redakce
discgolf brandys-boleslav

Discgolf je společenská venkovní hra s diskem, nebo-li frisbee. Naše krásné discgolfové hřiště je vhodné pro začátečníky a rodiny, kteří ocení svižnost a realizovatelnost hry. Jedná se o sedmi jamkové hřiště zasazené v lesoparku Ostrůvek. Okolo vede polabská cyklostezka, takže můžete plynně navázat na své sportovní úspěchy krásnou procházkou či projížďkou na kole podél Labe.

A jak se discgolf hraje? 

Discgolf je sport jako každý jiný. Vyžaduje vytrvalost, přesnost, soustředění, trochu i svaly a notnou dávku štěstí 🙂

Discgolf má svá pravidla, která když pochopíte, pěkně znásobíte užitek ze hry. Jsou jednoduchá, nebojte. Cílem je dostat disk z výchozího bodu odkud házíte do koše na co nejmenší počet hodů. Před každým hodem můžete měnit disky, protože každý jinak létá. Ať už do dálky, či výšky.

Létající disky 

Pokud chcete brát discgolf vážně, je potřeba se zamyslet nad kvalitou disků / frisbíček. Existují tři varianty, které byste do začátku měli umět využít a ovládat. Putter, midrange a driver. To jsou tři základní létající disky. 

Putter je pomalý disk, ale za to je přesnější a vidíte hned své pokroky a úspěchy. Midrange je naopak takové průměrné „létátko“, které umí od všeho něco, a je svižnější než putter. A poslední je Driver, který si budou pořizovat pak už opravdoví profíci, protože je nejrychlejší a už musíte mít něco naházeno a mít discgolf tzv. ruce a ránu „ve voku“.

Hody 

discgolf

Prakticky máte možnosti jen dvě. Možná už jste tyto pojmy slyšeli. Hojně se používají například u tenisu. Jedná se o backhand nebo forehand. Pokud jste praváci, tak u backhandu je pravá noha vpředu, disk máte v pravé ruce a švihem od břicha disk vhodíte a nasměrujete na cíl. 

Pokud jdete házet forehand, je to přesně naopak. Disk držíme v pravé ruce, kterou rozevřeme od těla ven. Tím napřáhneme a švihneme. Disk se pouští v dřívějším momentě než u backhandu. Chce to trochu víc cviku, protože spoustu lidí není u forehandu tak přesných jako u backhandu. 

Leváci to máte všechno zrcadlově obrácené. Tedy levou nožku kupředu, levá ruka od břicha švihá disk do prostoru. V případě forehandu levou ruku máte rozpřaženou od těla a disk švihnete v úrovni kousek „za tělem“.

Tak či tak, přejeme, ať si hru užijete. Nezapomínejte na bezpečnost hry – házejte to tam, kde nikdo nestojí ani nepobíhají zvířata. Fair play k tomuto sportu neodmyslitelně patří, neboť jde o to se pobavit a užít si společný čas venku. A kdyby se přeci jen našel nějaký filuta, za každý prohřešek mu naordinujte trestný hod navíc. 🙂

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout