Fenomenální úspěch! Jiří Prskavec nadchl celou republiku a Brandýs slaví dvojnásob

od Redakce
Jiří Prskavec

Úspěchy českého kajakáře Jiřího Prskavce není třeba představovat dlouho. Jeho fantastická zlatá jízda na olympijských hrách v Tokiu sklidila mnoho obdivu a vykouzlila úsměvy na rtech spojené s hrdostí, že Jiří Prskavec je náš spoluobčan. 

Zlatá medaile z olympijských her byla ta, která Jiřímu chyběla ke kompletní sbírce úspěchů v kariéře úspěšného kajakáře vodního slalomu. Jak informoval deník sport.cz, Jiří Prskavec se při návratu do ČR nejvíce těšil na klidný čas strávený s rodinou. „Přeci jen jsem byl pryč měsíc a už se na ně moc těším“, řekl zlatý medailista. Manželka se synem Markem čekali na olympionika už na letišti, což pro něj bylo velké překvapení. Druhý syn Jiří už spinkal doma. Jiří Prskavec s rodinou si vybrali naše dvojměstí Brandýs nad Labem / Stará Boleslav za svůj domov. Usadili se tak v blízkosti zrodu kajakářských sportovních úspěchů. 

Brandýs na nohou

Brandýská loděnice
Zdroj: Google maps Foto: Martin Šlajs, 2018

Celá loděnice na ostrově mezi Brandýsem a Boleslaví byla na nohou. Fandili kompletně všichni, když jel Jířa svoji finálovou jízdu. Oddanost tomuto sportu se na ostrově rozhodně nezapřela. Jak je zřejmé, v Kajak klubu Brandýs pod vedením bývalého českého reprezentanta Jaroslava Volfa se vychovávají velké sportovní hvězdy, které mají chuť vítězit. A to je velmi dobrá zpráva pro pokračovatele z řad brandýských dětí. 

Velký životní úspěch si žádal o řádné oslavy. Od závodu prakticky nezamhouřili oka. Proto také let z Tokia do Paříže v letadle prospali, aby nabrali síly na tiskové konference a rozdávání úsměvů pro fanoušky. 

Je třeba správně položit základní kameny

Jiří Prskavec se okolo vody pohybuje celý svůj život zásluhou rodičů. Otec Jiří Prskavec starší je bývalý vodní slalomář a maminka zlatého medailisty byla fyzioterapeutkou tehdejšího českého družstva. Mělnický rodák tedy už jako malý trávil společně se stříbrným medailistou, kanoistou Lukášem Rohanem hodně času okolo vody. Společně si hráli na olympiádu. To, že se jim v roce 2021 splní dětský sen tenkrát neměli ani ponětí, ale byla to milá předzvěst velkých věcí. A natrénovat na olympiádu se musí všemi směry. 

Deník sport.cz také otiskl tuto krásnou citaci, která nám do dalšího klání pod pěti kruhy dává naději na skvělé úspěchy. „Když člověk vyhraje jednou, tak to chce pak i podruhé,“ připomněl, že příští OH budou v Paříži už za tři roky. „Ještě jsem docela mladej a hlavně mě vodní slalom pořád děsně baví. Užívám si, co dělám, a ještě mi to jde, takže nádherné výsledky mi ten krásný pocit ze sportu ještě umocňují. I když v Tokiu byl na mě největší tlak, jaký jsem kdy v kariéře zažil, ale na startu finálové jízdy se mi podařilo vyhnat z hlavy myšlenky, které by mě rozptylovaly a soustředil jsem se jen na vodu,“ připustil Prskavec.

V úterý 3. srpna budou čeští medailisté v Olympijském festivalu ve pražské Stromovce, kde se s nimi můžete potkat i vy.


Zdroj: sport.cz, Foto: ČTK / PA / Joe Giddens

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout