5 tipů jak zabavit děti v karanténě

od Redakce
jak zabavit děti

Zabavit děti v době Covidové je pořádná fuška. Jak zařídit, aby celý den neproseděly u televize, počítače nebo tabletu? Máme pro vás 5 tipů, díky kterým to zvládnete levou zadní.

Hra na schovávanou:

Zaručeně jedna z nejoblíbenějších her na to, jak zabavit děti. A velké plus je, že se dá hrát opravdu všude. Co se takhle schovat třeba za závěs nebo pod postel? Nebo počkat jestli vás někdo najde ve vaně? Jeden stojí za pikolou jako pykající a všichni ostatní musí najít ten nejlepší úkryt. Schválně, kdo objeví tu nejlepší „schovku“?

Hledání věcí:

Jestliže bydlíte v malém bytě a hra na schovávanou není nic moc, schovávejte třeba věci. Nastříhejte si barevné papírky, pravidla jsou jednoduchá. Každý musí být alespoň kousek vidět, aby nebyla potřeba otvírat šuplíky a skříně. Na pokyn všichni začnou hledat. Kdo najde nejvíc papírků, ten bude příští schovávač. 

Bunkr:

Jistě si pamatuje, jak jsme jako malí stavěli bunkr snad úplně všude. Nechte děti postavit ho třeba pod kuchyňským stolem. Dají se využít deky, polštáře, spacáky, využít se dají také koupelnové osušky.  Až bude hotovo, pomozte dětem vybudovat hezký útulný pelíšek na parádní odpočívání nebo i tajný piknik. Můj malý tip, zapojte fantazii a použijte na výzdobu třeba i vánoční světýlka, které by neměly být ještě na dně krabic. 

Písmenkovaná:

Kolik věcí ve vaší domácnosti začíná na písmeno H? Hrnek, houbička na nádobí, hrnec… no schválně! Věci by měli být lehké, aby se dali shromáždit třeba na kuchyňský stůl. Nastavte budíka na tři minuty. Po třech minutách se sečtou vaše úlovky. Ještě než se rozdá odměna, věci se uklidí zpět na svá místečka.

Hurikán:

Skvělá taktika, jak donutit děti, aby po sobě uklidily a vše nebylo jen na vás. Jak to funguje? Nastavte budíka na 10 minut. Pro lepší náladu doporučuji pustit písničky, které mají vaše děti rádi. Slibte dětem nějakou motivační odměnu pro lepší efektivitu. Úklid dostane adrenalinový rozměr a vy nebudete stačit koukat, jak rychle vaše ratolesti budou rovnat, sbírat a skládat.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout