Kapacita městské čistírny odpadních vod je vyčerpaná a musí se navýšit

od Redakce
brandys boleslav blog

Kapacita městské čistírny vod je již několik let na hraně kapacity. Město v nedávné době v plánovacích smlouvách s developery například Unistav ve Staré Boleslavi a s developerem Sedmikráskova Vrábí odsouhlasilo výstavbu stovek bytů, které budou znamenat pro čistírnu zátěž v kapacitě tisíců nových obyvatel. Proto musí město urychlit zvýšení kapacity čistírny. Jinak by městu hrozily v budoucnu sankce za vypouštění špatně vyčištěných odpadních vod.

Rada města tedy doporučila zastupitelstvu města odsouhlasit podání žádosti o poskytnutí podpory z Ministerstva zemědělství v rámci programu 129 410 „Podpora výstavby a technického zhodnocení infrastruktury vodovodů a kanalizací III“ s maximální mírou finanční podpory města 50 mil. Kč. Odhad nákladů je v předpokládané výši 174.197.162 Kč bez DPH.

Je otázkou kolik městu přispějí zmínění developeři dle Plánovacích smluv s městem na plánované navýšení kapacity ČOV. Tyto příspěvky má radnice povinnost vybrat od developerů, aby s náklady na intenzifikaci ČOV nezatěžovala stávající obyvatele města. 

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout