Kapitáne, kam s tím veteránem?

od Redakce

Pokud vlastníte historické vozidlo nebo se o veterány zajímáte, pak nastražte uši. Promluvili jsme si totiž s panem Františkem Kolomazníčkem, vášnivým sběratelem historických vozů a spolumajitelem VeteranParku – stylového parkoviště poskytujícího luxusní útočiště historickým automobilům i motocyklům.

Jak vznikl nápad vybudovat v Brandýse nad Labem něco tak unikátního jako parkoviště veteránů?

Za tím rozhodnutím stojí několik faktorů. Naše společnost je v Brandýse nad Labem spoluvlastníkem historicky významného průmyslového centra. Součástí našeho vlastnického portfolia v tomto průmyslovém areálu je i jedna z nejstarších průmyslových budov. Chtěli jsme budovu zachránit, zrekonstruovat ji a najít jí nové, slušivé využití.

Tím tedy bylo parkoviště veteránů?

Já a moji blízcí jsme dlouholetými sběrateli veteránů. Povšimli jsme si vzrůstajícího zájmu o sbírání a vlastnictví historických vozidel. Tak jsme v roce 2015 došli k rozhodnutí parkoviště veteránů postavit.

Jak dlouho trvala výstavba do finální podoby?

Celý proces realizace trval přibližně pět let. Důraz byl kladen na maximální využití původních prvků historické budovy a jejich efektivního zakomponování do celkového konceptu VeteranParku.

Zřejmě Vám na projektu velmi záleželo.

Určitě se to tak dá podat. Chápeme, že průmyslový areál, který spoluvlastníme, je důležitou součástí historie našeho města. V Brandýse nad Labem by se těžko našla rodina, v níž by nebyl žádný bývalý zaměstnanec zdejších závodů. Obnova historické průmyslové budovy byla pro nás opravdovou výzvou.

A zdá se, že to vyšlo.

Troufáme si říct, že ano. V roce 2020 byl náš dvouposchoďový VeteranPark postupně otevřen a od roku 2022 oficiálně slouží zájemcům o parkování. Máme k dispozici dostatečné plochy pro umístění veteránů.

Co přesně nabízíte majitelům a sběratelům veteránů?

Stylové a pohodlné parkování v unikátní budově s celoročně stabilní teplotou a vlhkostí. To je klíčové pro dlouhou životnost veteránských vozidel. Samozřejmostí je maximální zabezpečení objektu a nepřetržitý přístup k vozidlům. Výhodou je také dobré umístění VeteranParku.

Parkoviště se nachází v blízkosti centra?

Samozřejmě. Navíc jsme pro majitele veteránů atraktivní lokalitou. Z našeho parkoviště pohodlně dojedou na nejzajímavější místa ve středních Čechách, takže si mohou dosyta užívat letních projížděk.

Co pro Váš VeteranPark máte v plánu do budoucna?

Neuniklo nám, že každý zájemce má své vlastní představy a požadavky. Někdo svého veterána rád vystavuje na odiv a těší se zájmu veřejnosti, jiný dává přednost diskrétnosti. Tyto individuální potřeby budeme v rámci našich dalších služeb více zohledňovat.

Máte závěrem našeho rozhovoru nějaké vlastní přání coby sběratel veteránů?

Samozřejmě. Přál bych si do své sbírky sehnat ještě pár zajímavých kousků. (Smích.) Ale hlavně bych si přál, aby se naše sběratelská komunita nadále rozrůstala. Jsme partnery každoročního srazu veteránů na nedalekém brandýském zámku a věřte, že spatřit vedle sebe desítky veteránů je opravdu jedinečný zážitek. V dnešním světě je auto spotřebním zbožím, ale dříve poskytovalo potěšení a symbolizovalo společenský status. Veterán je zkrátka životní styl.

Všechny tímto srdečně zvu na „Sraz veteránů na brandýském zámku“, který se bude konat v sobotu 25. května 2024 od 10 hodin v zahradách zámku v Brandýse nad Labem. Tam uvidíte skutečná auta! (Smích.)

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout