Máme nového starostu a zastupitelstvo

od Redakce

V Brandýse nad Labem-Stará Boleslav se ve čtvrtek 20. října konalo zasedání zastupitelstva. Všichni zastupitelé složili v úvodu zasedání zastupitelský slib. Svůj mandát budou všichni vykonávat v období 2022-2026. Mezi nové členy patří Tomáš Rejzl a další zkušení politici, kteří mají za sebou již několik volebních období. Na stejné období byl také zvolen nový starosta města Ing. Robert Pecha (KDU-ČSL) z uskupení Vy jste město. Na zasedání pro něj zvedlo ruku 11 z celkových jedenadvaceti zastupitelů.

V prostorách bývalé Olbrachtovy koleje se na zasedání Zastupitelstva města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav rozhodlo, kdo usedne v Zastupitelstvu města. Mgr. Ondřej Synek se však svého mandátu dobrovolně vzdal a nahradil ho Tomáš Rejzl.

Jak tedy vypadá nové složení?

Zastupitelé za Vy jste město (4 mandáty)

Mgr. Petr Kváča

Ing. Jan Jirovský

Ing. Robert Pecha

Mgr. Jiří Weigl

Zastupitelé za ODS (3 mandáty)

Jan Chleboun

Ing. Ondřej Přenosil

MUDr. Eva Štíbrová

Zastupitelé za Zdraví Sport Prosperita (2 mandáty)

Ing. Tomáš Nekola

Klára Voctářová

Zastupitelé za Českou pirátskou stranu (2 mandáty)

Patrick Zandl

Marek Řebíček

Na základně podpisu koaliční smlouvy se výše uvedené subjekty ujaly vedení města a do opozice tak přešly níže uvedené subjekty:

Zastupitelé za Naše dvojměstí (6 mandátů)

Petr Soukup

Petr Popelka

Tomáš Benda

Ing. Petr Čeněk

Marek Sklenář

Jesika Liptáková

Zastupitelé za Podporu občanů (4 mandáty)

Ing. Vlastimil Picek

Tomáš Rejzl

Mgr. Jaroslav Volf

Miluše Zahrádková

A jak bude vypadat obsazení jednotlivých výborů?

Během ustavujícího zasedání zastupitelé zvolili nové členy finančního a kontrolního výboru. Na svém dalším zasedání budou následně rozhodovat o složení výboru pro rozvojové plochy.

Finanční výbor

Předseda: Ing Tomáš Nekola

Členové: Ing. Vlastimil Picek, Ing. Martin Vyroubal, Ing. Jaroslav Vomastek, MBA, Marek Řebíček, Bc. Miroslav Emr, Petr Soukup

Kontrolní výbor

Předsedkyně: Miluše Zahrádková

Členové: Ing. Miloš Havlíček, Martin Vojtíšek, Miroslav Seifert, Ing. Jiří Vojta, Marek Sklenář, Ing. Petr Čeněk

A kdo je naším novým starostou?

Po dlouhých jednáních a hlasováních byl zvolen Ing. Robert Pecha, který se narodil v roce 1976 v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Původně žil v Hlavenci, později se přestěhoval do Káraném a od roku 1998 je jeho domovem Stará Boleslav. Má vystudovanou strojní fakultu ČVUT. Před funkcí starosty řídil společnost zabývající se vývojem informačních systémů pro advokátní kanceláře. Mnoho obyvatel města ho bude znát jako provozovatele coworkingového centra BOBR ve Staré Boleslavi. Dlouhodobě se také věnuje obnově Centra české státnosti a podílí se na pořádání Národní svatováclavské pouti.

Nové zastupitelstvo spolu se starostou má před sebou mnoho výzev, ale také příležitostí pro rozvoj města. Doufejme, že se jim podaří naplnit své sliby a udělat z našeho města lepší místo k životu.

Zdroj textu: ML_11_2022, aktualnezbrandyska.cz

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout