Město se loučí s dopravním peklem: dokončení obchvatu v roce 2022

od Redakce

Už se to blíží! Po letech stavebních prací a dopravních zácpách se Brandýs nad Labem-Stará Boleslav konečně loučí s dopravním peklem. Realizace obchvatu přešla na začátku srpna do třetí tedy závěrečné etapy. Dokončení se očekává koncem září tohoto roku. Počítá se i s napojením na novou okružní křižovatku. Zároveň se začne pracovat na rekonstrukci dalších ulic ve městě. Nájezdů a sjezdů na D10 se tato etapa nedotkne.

Po letech stavebních prací a zdržení se zdá, že se výstavba obchvatu konečně blíží ke svému cíli. Řidiči již můžou využívat nový kruhový objezd u Jaselských kasáren, který zlepšil dostupnost města pro návštěvníky. Výstavba obchvatu neznamená jenom stavbu nových silničních úseků. Součást projektu jsou také práce na rekonstrukci ulic, které by měly být odlehčeny od tranzitní dopravy. Od kruhového objezdu se práce dále přesunuly do ulice Boleslavská. Doprava se zde zúžila do jednoho jízdního pruhu a je řízena kyvadlově semafory. Konec těchto prací se předpokládá k 16. září, nicméně Krajská správa a údržba silnic však stále počítá s časovou rezervou do 30.září. Konec září by měl být právě tím posledním termínem, kdy bude obchvat zprůjezdněn ve směru do Mělníka. Od 8. srpna budou autobusové linky vedeny po svých trasách již na nových komunikacích. Pro linky č. 379, 667 a 670 bude i nadále zrušena zastávka Na Panském.

Dopravní omezení a kompletní rekonstrukce v řadě dalších staroboleslavských ulicích začne 8. srpna. Dočkají se nejenom obnovy povrchu komunikace, ale také například zavedení kanalizace a vodovodního řádu v ulici Zahradníčkova a i v části ulice Průhon – úsek od Zahradníčkovy po Havlíčkovu. Předpokládaný termín dokončení je začátek prosince. Na jaře příštího roku se pravděpodobně chystá rekonstrukce i dalších ulic v této části jako je ulice Palachova a Komenského. Termíny zahájení budou teprve zveřejněny.

Během letních měsíců také prošel rekonstrukcí chodník a celé prostranství před budou U Jelena. Díky tomu budou mít žáci ZŠ Jungmannova pěkný nový přístup ke škole. Výsadba nových stromů dodá celé ploše potřebný stín.

Dokončení obchvatu by mělo přinést řadu pozitivních změn pro Brandýs nad Labem. Město by mělo být odlehčeno od tranzitní dopravy, což by mělo vést ke zlepšení kvality ovzduší a snížení hluku. Zároveň by se mohla zlepšit dostupnost města pro návštěvníky a turisty, což by mohlo přinést nové podnikatelské příležitosti.

Zdroj textu:

Městské listy 9_2022

aktualnezbrandyska.cz

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/stara-boleslav-komercni-zona-obchvat.A171109_363343_praha-zpravy_nuc

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout