Místostarosta Homolka objednal u svého kamaráda projekty za více než 6.600.000 Kč

od Redakce

Již delší dobu se ve městě mluví o tom, že místostarosta Hynek Homolka (Naše dvojměstí) dává od města zajímavé zakázky svému kamarádovi Aleši Mňukovi. Konkrétně tedy společnosti PROUNI CZ s.r.o., kterou pan Aleš Mňuk vlastní. Vzhledem k tomu, že pánové Homolka a Mňuk v roce 2020 společně investovali do nákupu domu v centru Staré Boleslavi, rozhodli jsme se tedy zjistit fakta a proto jsme zapátraly namátkou v Registru smluv, který slouží veřejnosti od 1.7.2016 k informovanosti o smluvních vztazích obcí a státní správy, kde se zveřejňují jejich smlouvy s finanční hodnotou nad 50.000 Kč.

Odkaz na tyto stránky je pod tímto článkem. Museli jsme nakonec hledat podrobněji. Protože brandýská radnice v registru některé objednávky pro společnost PROUNI CZ s.r.o. neuvádí přímo pod názvem této firmy, ale pod všeobecným označením „Více smluvních stran“. Přitom, když si registr rozklikněte, zjistíte, že zakázku město sjednalo jen s firmou PROUNI CZ s.r.o. Jde o elegantní zastírací manévr, jak opticky objem zakázek pro danou společnost zdánlivě zmenšit.

Výsledek nás celkem překvapil. Pro společnost PROUNI CZ s.r.o. bylo v období od roku 2017 do současnosti roku 2022 dohledáno celkem 11 zakázek za celkovou hodnotu 6.629.547 Kč bez DPH. V období dřívějších let jsme nehledali. Přehled dohledaných zakázek od brandýské radnice je v příloze tohoto článku. Pokud si budete chtít informace ověřit odkazujeme vás na Registr smluv MV ČR. V příloze článku uvádíme i některé stažené kopie objednávek, tak jak byly podepsány panem Hynkem Homolkou. Ví o tomto zbytek vedení města? 

Hodnocení práce pana místostarosty už necháváme na vás čtenářích. Je zbytečné to více komentovat.

Odkaz na Registr smluv (provozovaný Ministerstvem vnitra ČR):
https://smlouvy.gov.cz/vyhledavani

Seznam námi nalezených smluv:

Jednotlivé dokumenty

Pozn. redakce: V níže uvedených dokumentech se můžete pohybovat pomocí scrollování myší


Zdroj úvodní fotografie: https://www.facebook.com/brandysnadlabemstaraboleslav/

Zdroj dokumentů: https://smlouvy.gov.cz/vyhledavani

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout