Národní svatováclavská pouť plná pohody a zábavy

od Redakce

Letošní Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi proběhla opět příjemně a za mimořádně nádherného počasí. Tomu také odpovídala návštěvnost, a to jak na poutní mši, tak na kulturních programech, a především na tradiční lidové pouti.

Poutní mši, konanou 28. září, celebroval Dominik kardinál Duka, který svým silným proslovem potvrdil celonárodní význam této akce.

Po poutní mši probíhal na Mariánském náměstí hudební doprovodný program.

Vrcholem celodenního programu Národní svatováclavské pouti byla lidová pouť v Houštce, kterou již v roce 1998 založila a trvale pořádá firma AMZ Group a.s.

Už kolem 13. hodiny byla lidová pouť doslova v obležení návštěvníků všech generací. Cestu na ni v podstatě nikdo nemusel hledat, každého tam doslova odnesl dav lidí.

Cesta na pouť je každoročně příjemně lemována pestrou nabídkou zboží a občerstvení v rámci stánkového prodeje. Samotná lidová pouť pak návštěvníkům nabídla zhruba 50 atrakcí pro děti i dospělé. Klid, spokojenost a návštěvnost v desetitisících potvrdily vysokou oblibu každoroční lidové pouti a její špičkovou organizaci. Ve 20:30 hodin pak v Houštce proběhl slavnostní ohňostroj zajištěný pořadateli lidové pouti.

V pátek 29.9. a v sobotu 30.9. pak vedle lidové pouti probíhal také hudební program v letním kině Houštka.

Autor: Kateřina Dusilová

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout