Po letech čekání se Stará Boleslav snad už dočká díky Středočeskému kraji svého obchvatu

od Redakce
brandys-boleslav-blog

Přetížené dopravě v ulici Mělnické a přetížené křižovatce Boleslavská x Mělnická se snad po výstavbě staroboleslavského obchvatu uleví. O tom ví své zejména lidé, kteří v lokalitě bydlí, ale i řidiči, kteří dopravně zatíženým úsekem museli projíždět. Ulicí Boleslavská projíždí přes 14.000 automobilů denně a z toho přes 1000 nákladních.

Jedna z největších investic Středočeského kraje, která byla po mnoho let připravována, se konečně blíží ke startu své výstavby. Finanční prostředky na akci ve výši kolem 200 milionů korun zajistil Středočeský kraj. Předpokládáme, že stavba začne letos  v  létě,“  řekl  náměstek  hejtmanky  pro  oblast silniční dopravy Martin Kupka (ODS).

Na témeř tříkilometrový obchvat Stará Boleslav čekala desetiletí. S přípravou se započalo již za bývalého starosty Přenosila, kdy bylo nutné určit trasu obchvatu a zanést jí do územního plánu města. Společně s výstavbou  obchvatu  vznikne  také  kruhová  křižovatka vedle staroboleslavských kasáren.

Bude také zajímavé sledovat případné změny územního plánu na pozemcích kolem budoucího obchvatu ze strany radnice a následně rozvoj zástavby. Údajně si zde v posledních letech některé pozemky podchytili spekulanti s vazbou na zmíněné plánované změny územního plánu. Doufejme, že radnicí připravovaný regulační plán pro oblast Nad Pramenem na ploše přes 140.000 m2 bude dopravně na obchvat přímo napojen a nebude zatěžovat v budoucích letech opět ulici Mělnická.

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout