Přidejte se k dobrovolníkům – V Čelákovicích se sází nové stromy!

od Redakce

Při pohledu z okna si snad každý z nás přeje, aby okolní krajina byla bohatší na zelenou a aby se příroda mohla dýchat volněji. V Čelákovicích se do toho pustil Okrašlovací spolek, který se již několik let věnuje zvelebování spolkové aleje.

Alej, která byla založena v roce 2015, je domovem pro 70 ovocných a listnatých stromů a dobrovolníci z Okrašlovacího spolku se již tradičně scházejí každý rok, aby přidali další stromy.

A právě letos v březnu, a to konkrétně 25. března od 9:00 ráno, se bude ve spolkové aleji opět sázet. Pokud byste rádi pomohli a přispěli k rozšíření této nádherné aleje o dalších 10 stromů původních odrůd, přijďte se k nám přidat. Spolupráce s Nadací ČEZ zajistí, že se bude jednat o kvalitní a zdravé stromy.

Zajímavostí je, že alej je umístěna na místě, kde v minulosti stávala řada vysokých stromů, které musely být kvůli zdravotnímu stavu pokáceny. Okrašlovací spolek se rozhodl tento prostor využít a vytvořit zde novou alej, která bude sloužit jako oblast odpočinku a rekreační prostor pro místní obyvatele.

Kromě výsadby stromů v rámci této akce se okrašlovací spolek věnuje i dalším projektům na úpravu městské zeleně v Čelákovicích a okolí. Mezi tyto projekty patří například revitalizace parku na náměstí, instalace nových laviček a košů na odpadky nebo úpravy okolí místních škol.

Místo srazu pro dobrovolníky je na hranicích katastru Čelákovic, Čelákovic – Záluží a Mochova v místě zvaném Krátká Linva. Tak se připojte k nám, udělejte něco dobrého pro planetu a užijte si přírodu v okolí Čelákovic. Věřte, že pocit z dobročinného díla bude stát za to!

Více o aktivitách Okrášlovacího spolku zde: https://www.celakovice.org/

Image by Freepik

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout