Soukromé Sportcentrum, které mohlo město koupit a nekoupilo, uzavřelo se Středočeským krajem výhodnou smlouvu na ubytování uprchlíků z Ukrajiny

od Redakce

Brandýské Sportcentrum uzavřelo se Středočeským krajem poměrně dobrou smlouvu, kdy bude dostávat platbu 250 Kč/osoba/noc za ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Ročně bude tedy tato podpora cca 90.000 Kč za jednu ubytovanou osobu. Sportcentrum má přibližnou kapacitu až 120 osob k ubytování. Tedy pokud by město Sportcentrum koupilo a na rok obsadilo plně ubytovnu, mělo by příjem 10.800.000 Kč nejen na pokrytí nákladů provozu ubytovny, ale určitě by zbylo i na provoz Sportcentra.

Je škoda, že představitelé města z Našeho dvojměstí a Podpory občanů měli tak velkou obavu o provozní náklady Sportcentra k tíži města, že se k nabídce koupě Sportcentra městem postavili odmítavě. Je ovšem zvláštní, že někteří stejní představitelé Našeho dvojměstí soukromě již tyto obavy neměli a v roce 2018 si sami nemovitost Sportcentra za 16.300.0000 Kč koupili. Jedná se o společnost SCBB s.r.o. (IČO 059 62 773)

Tedy výsledkem bylo, že Sportcentrum koupila nakonec společnost SCBB s.r.o. s majetkovou účastí pana radního Čeňka a na nákup mu půjčoval finanční prostředky místostarosta pan Homolka, jak sám přiznal na jednání zastupitelstva. Otázkou je čím si tuto půjčku zajistil, když v katastru nemovitostí nemá zástavu půjčky zapsanou. Další otázkou je i to, v čím zájmu hlasoval při jednání zastupitelstva o možnosti koupě Sportcentra.

Zdroj foto: ehotel.cz

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout