TIP pro volný čas – Červnové kulturní a společenské akce

od Redakce

Slovo červen vzniklo pravděpodobně z představy, že díky teplu všichni vylézají ven, i červi ze země. A je tomu tak, neboť nevylézají jen červi, ale i všichni obyvatelé souměstí, kteří si nechtějí nechat ujít kdejakou zábavu.

Červen bude velmi bohatý na kulturní program, rozhodně se ve dvojměstí nebudete nudit. Hned první víkend v červnu si nechte volný a skočte povzbudit závodníky na paddleboardu na Proboštská jezera. Závody se konají celý víkend, s programem se začíná v sobotu od 9.00. Až se dost nabažíte sportovních výkonů, neměli byste minout program na zámku. V sobotu se přenesete do francouzského Montmartre, kde si můžete vychutnat skleničku chutných vín. Slavnosti vína na zámku budou mít dokonale vyladěný program.

Následující víkend bývá tradičně věnovaný celorepublikově akci Noc kostelů. U nás v souměstí se otevírají noční brány Poutního místa Stará Boleslav, a kostela sv. Petra na Vyšším Hrádku.

Moc nás také baví myšlenka aktivní zábavy pro děti, a proto dáváme symbolickou elektronickou pochvalu zámeckým bojovkám. V červnu se konají hned dvě. Jedna (15. června) ve znamení zážitkové detektivní hry s názvem „Zavraždili Václava“ a druhá následující týden (25. června) opět na zámku. Druhá „hra“ je více než jen hrou. Je to celý den věnovaný dětem. Akce nese název Zámek pro děti – za svatojánským pokladem.

Nezapomeňte vyrazit také na průzkum nově zrekonstruovaného BIKE park. Po všech sanačních a stavebních pracích byl slavnostně otevřen poslední dubnový den. Má za sebou bez poskvrnky první měsíc a dělá obyvatelům souměstí jenom radost. Zajímavý je také moderní přístup Oblastního muzea Praha – Východ, které neustále do svého programu zasazuje nové a nové způsoby prezentace a technik. V dnešní době můžete navštívit originální výstavu, která pomocí komiksů přibližuje život Jana Amose Komenského. Dost bylo nudným výstavám, kde jen obcházíte zdi. Oblastní muzeum Praha – východ ví jak se dělá moderní kultura.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout