TIP pro volný čas – Zdravé tělo, zdravý duch i květen

od Redakce

V májovém měsíci oslavujeme nejen lásku, práci, ale my v souměstí i sport. Sportem město ožije v polovině května, kdy máme naplánovaný Městský běh Brandýsem a Boleslaví. Trasa je vymyšlená lišácky, ale tak, aby si všechny věkové kategorie přišly na své. Bližší informace na www.mestskybeh.cz

Kulturou tradičně nabitý květen je plný různých možností zábavy. Doslova a do písmene můžete ochutnat Ukrajinu, neboť typická ukrajinská jídla pro vás budou vařit ženy z právě z Ukrajiny (14. května na zámku). Podívat se na řemeslný jarmark (15. května na náměstí), či se těšit na Sraz veteránů 2022 (28. května na náměstí). Variant, jak si odpočinout, zrelaxovat či jen tak se jít projít kolem je bezpočet.

Rádi bychom však vypíchni pár akcí, které podle nás stojí za pozornost. V dubnu byla ke 100letému výročí smrti posledního majitele Karla I. zahájena zámecká sezóna. Zámek zve k návštěvě v sezóně každé úterý až neděli od 10 do 16 hodin.

Zajímavou událostí, kterou si nenechte ujít bude ke konci měsíce výroba jarních věnců v komunitním centru U Podivena. Akce je plánovaná na konec měsíce a přijít můžete zdarma. Na stejném místě, ale o pár dní dříve, se symbolicky zahájí sezóna opékání buřtů. Pro někoho symbol léta, pro někoho možnost být venku s přáteli. To je opékání buřtů, nebo chcete-li grilovačka. Na akci 10. května do komunitního centra U Podivena si nezapomeňte vzít vlastní buřtíky či párky. Vše ostatní je zajištěno organizátory.

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout