Tipy na výlet I. | Brandýs nad Labem – Stará Boleslav |

od Redakce
tipy na výlet

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav je dvojměstí, které skrývá mnoho rozmanitých výhledů do krajin, skvělých tras pro cyklisty nebo pěší a také mnoho další různých zajímavostí. Rádi vás touto naší krajinou provázíme a proto vám budeme v pravidelných porcích servírovat různé tipy na výlet. V tomto článku se zaměříme za úžasnou, nenáročnou cyklostezku podél řeky Jizery a také jeden vodní tip, až bude lepší počasí. 

Naučná stezka Krajinou Rudolfa II.

Symbolické propojení měst Brandýs nad Labem, Stará Boleslavi, Lysá nad Labem a Benátky nad Jizerou je naučná stezka, která představuje život Rudolfa II. poněkud jinýma očima, než jako ho všichni známe. Na své si přijdou milovníci zahrad, lesů a lovů. 

Na stezce půjdete či pojedete po stopách nejen samotného císaře Rudolfa II., ale i jeho předchůdců a následovníků, kteří svými počiny dotvářeli krajinu mezi Labem a Jizerou. 65 km dlouhá stezka vede z Brandýsa nad Labem přes Lysou nad Labem do Benátek nad Jizerou. Cestou tam po levé straně toku řeky Jizery a zpět do Brandýsa nad Labem po pravé straně toku řeky. 

Stezka vás provede zámeckými zahradami a dalšími 17 zastávkami. Z informačních tabulí se dozvíte plno historických zajímavostí jako jsou rytiny, historické mapy, obrazy a plány.

Tento výlet je vhodný pro rodiny s dětmi. Část trasy vede po silnici, dále po zpevněných komunikacích, místy lesní cestou nebo pěšinou. Projekt zahrnuje také vydání průvodce (k dispozici v informačním centru radnice Lysá nad Labem) s turistickou mapou a označením celé trasy spolu s označením informačních panelů.

Brandýské lodě

brandýské lodě

Mezi naše další tipy na výlet rádi řadíme i tuto kratochvíli. Jedná se o půjčovnu motorových obytných lodí na Labi. Půjčovna vznikla v roce 2013 s cílem rozšiřovat své služby. Hlavním cílem půjčovny je spokojenost a pohoda při prožité plavbě.  Podmínky k půjčení lodi splní skoro každý zájemce. Není potřeba mít doklady k řízení lodi, ale bohatě vám postačí kladný vztah k vodě a plnoletost. Před zahájením platby proběhne krátké proškolení, kde zjistíte, jak se správně ovládá loď, jaké jsou důležité předpisy a správné zásady chování na vodě. Na loď si můžete vzít i kola.

Tento výlet je vhodný pro rodiny s dětmi. Je to ideální propojení s cyklovýletem na oblíbené polabské cyklostezky, o které vám více prozradíme v dalším článku. 

Webová stránka půjčovny lodí http://www.brandyskelode.cz

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout