V Brandýse nad Labem začíná cyklus výstav regionálních malířů

od Redakce

S obrazy proti proudu času je název cyklu výstav věnovaných malířům, kteří se svou plenérovou tvorbou zaměřili na krajinu kolem řek Labe a Jizera.

První výstava byla zahájena ve čtvrtek 2.11. 2023 v brandýské Kočárovně. Součástí vernisáže byla přednáška Miroslava Šnaiberka o některých významných dílech i autorech. Zároveň zde byl představen film, který dokumentuje plenérovou malbu Polabí. Tvůrcem tohoto skvělého projektu, který nese stejný název jako výstava,  je již osvědčený tandem Miroslav Šnaiberk a Jan Chleboun.

Vzhledem k tomu, jak široká témata tato výstava otevírá se organizátoři rozhodli i pro komentovanou dernisáž, která proběhne ve středu 29.11.2023 a budou na ní představena některá dosud nevystavená díla polabských malířů.

Výstava S obrazy proti proudu času je zároveň prvním veřejným počinem nově vznikajícího Spolku rodáků a přátel Brandýsa nad Labem- Staré Boleslavi. Dlouhá léta plánovaný a vždy latentně existující spolek lidí, kteří mají rádi své rodiště nebo město, ve kterém žijí, zajímají se o jeho historii a váží si genia loci tohoto místa, se dočká své oficiální podoby ve formě registrovaného spolku.

Pro rok 2024 připravuje Spolek celou škálu zajímavých přednášek, výstav a jiných akcí, které potěší lokální patrioty a všechny, kteří mají rádi Brandýs nad Labem a Starou Boleslav.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout