Zasedání zastupitelstva: Co se dělo na schůzích?

od Redakce

Rada města se během minulých měsíců sešla několikrát a víme, co se probíralo. Připravili jsme přehled toho nejzajímavějšího, co se na něm odehrálo. Podrobnější informace také naleznete na www.brandysko.cz v „Zápisech z jednání rady města 2022-2026“. Občané budou mít možnost účastnit se 2. veřejného zasedání Zastupitelstva. Termín zasedání je v pondělí 19. prosince od 16:00. Všichni jsou srdečně zváni, ale bude možnost sledovat i online přenos. Program najdete s předstihem na webu brandysko.cz. Jednou z dalších důležitých aktualit pro občany je informace ohledně obchvatu kolem Staré Boleslavi. Projedeme se po něm asi až na jaře.

Níže je pár zajímavých bodů z jednání:

  • Rada projednala plán na zabezpečení brandýského zámku. V rámci toho dojde k instalaci moderního systému detekce požárů a kamerového systému. Většina z plánovaných 2,5 milionu Kč půjde ze schválené dotace. Výběrové řízení na zhotovitele bylo vypsáno tak, aby měl zámek nové zabezpečení už během příštího roku.
  • Zastupitelé také schválili opravu jihovýchodní zámecké zdi, která je součástí probíhající revitalizace zahrad. Investiční náklady představují zhruba 6,5 milionu korun a značnou část umoří dotace.
  • Stěžejním bodem bylo i projednání smlouvy na odpadové hospodářství pro následující roky. Město opět uzavřelo smlouvu na svoz a zpracování odpadu se společností AVE. Pod správu AVE bude nově spadat veřejné osvětlení, provoz sběrných dvorů a správu hřbitovů. Město si těmito kroky slibuje značné úspory i větší pružnost.
  • Starosta města Robert Pecha informoval radní o výstavbě nové základní školy. Všichni zúčastnění přivítali předběžný́ dotační příslib MŠMT, který by umožnil výstavbu minimálně jedné nové ZŠ (ve Staré Boleslavi). Podpořena by mohla být z dotačního programu Prstenec II.
  • Velmi důležitým bodem rady byla bez pochyby i energetická koncepce města a nákup energií na příští rok. Městská společnost BBM postupně sjednocuje odběrná místa a její management bude zodpovědný́ za vypracování a předložení energetické koncepce. Měli by v ní být představeny možnosti úspor na městských objektech.
  • Probírala se také strategie opravy piaristické koleje na Vyšším Hrádku. Vše naznačuje, že financování by mohlo být z větší části dosažitelné, ačkoli nebude možné kompletní realizaci udělat naráz.
  • Na návrh hodnotící komise radní jmenovali také novou vedoucí Odboru školství. Stane se jí PhDr. Jana Sládková Filipčíková. Na pozici nastoupí v únoru 2023.

Otevření obchvatu Staré Boleslavi se bohužel protáhne do dalšího roku. Zatím není daný přesný termín dokončení, ale předpokládá se jaro příštího roku. Protahují se totiž přeložky energetických sítí.

Zdroj textu:

ML_12_2022

(https://www.brandysko.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=904&id_ktg=2827&n=zapisy%2Dz%2Djednani%2Drady%2Dmesta%2D2022%2D2026)

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout