Zima ve městě a jak jsme se s tím vypořádali

od Redakce
brandys-boleslav

Je to zima ve městě na dvou březích, jak má být. Za posledních 8 let si málokdo vzpomene, že byl bruslit na Hrušáku, nebo běžkoval na cyklostezce podél Labe. Ale s nadcházejícím týdnem o tyto nevšední zimní radovánky přijdeme. Dorazí k nám totiž velmi výrazná obleva. Nejprve do Čech, a pak postupně i na Moravu a do Slezska. Teploty budou dosahovat až k 11°C. 

Půjde o vliv od Atlantského oceánu, který nebývá tak obvyklý. Přinese výraznou oblevu, což je velmi vzácné. A také je hodně pravděpodobné, že se oteplí až natolik, že si mnozí z nás budou myslet, že se jedná o předčasné jaro. Nenechte se ale zmást. 

Je to jako každý rok, na konci února se oteplí, všichni jsme nadšení, že je to jaro a náhle zase udeří zima. Doporučujeme, jaro čekejte opravdu až nejdřív tak na měsíc, až měsíc a půl. Do té doby si pojďme užívat zimních radovánek. 

Zima a přívaly sněhu působily problémy

zima ve městě

Určitě máte v živé paměti zásoby sněhu, kterými jsme byli ve městě zavaleni začátkem února. Chaos v dopravě, kamion napříč silnice, uzavřené ulice ve městě, klouzající chodníky a sněhuláci na každém kroku. Podle dlouhodobých předpovědí se takováto zima už asi nevrátí. Je tedy potřeba využít poslední možnost zimních venkovních radovánek. Ale víte jak je to s těmi předpověďmi. 

Nejhorší to u nás bylo asi v momentě, kdy napadl sníh čerstvě přes noc a padalo téměř celý den. Silničáři dělali, co mohli, ale byl to boj. Odhrnete sníh před autem a za autem je tam hned napadaný znovu. Každopádně děkujeme všem, co se podíleli na bezpečnosti našeho města a provozu na silnicích. 

Zima ve městě

Je pravda, že to, co jsme si užili v únoru už nejspíše letos nezažijeme. Pravděpodobně už bude nárazově mrznout a občas trochu sněhu napadne. Ale víte jak to je. Všechny předpovědi počasí jsou stejně jen odhadem. Někde zafouká vítr jiným směrem a máme zase zimu, jak jí známe z knížek Josefa Lady.

Přejeme, zůstaňte v teple a zdrávi.

Vaše redakce

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout