TIP pro volný čas – Letní Brandýs ve znamení kulturních akcí

od Redakce

S létem přichází i mnoho akcí a možností toho, kam se jít podívat. Zajímá vás ornitologie, dobrovolné hasičství, historie, nebo třeba hudba? Pokud ano, tak jste si léto v našem dvojměstí museli užít.


Ještě před prázdninami byla zahájena výstava ke 140. výročí SDH města Brandýs nad Labem, dále pak v červenci byla v kočárovně zámku pořádána výstava Věry Paterové – Mé vnitřní krajiny a v srpnu probíhala výstava pořádaná Knihovnou Eduarda Petišky s názvem Má vlast cestami proměn: příběhy domova.


Se začátkem prázdnin byla spuštěna i výstava fotografií Martina Lazaroviče, která nesla název Izrael – ráj ornitologů. Že vám tento obor něco říká, ale za žádnou cenu si nemůžete vzpomenout co? Jedná se o vědu zabývající se ptactvem.
Dále se samozřejmě konaly prohlídky našeho zámku, příměstské tábory, hudební akce a vystoupení, divadelní představení a tak dále.


Pro milovníky opery a vážné huby bylo zakončení letošních prázdnin ideální. Na nádvoří brandýského zámku proběhl totiž Rudolfinský zámecký nokturn, festivalový orchestr Státní opery Praha, kde byla k poslechu například mezzosopranistka Jana Levicová, Juraj Nociar, nebo třeba Dalibor Tolaš, jež byl nominován na cenu Thalie.


Touto slavnostní událostí končíme výčet nejzajímavějších letních akcí našeho dvojměstí a přejeme všem žákům a studentům příjemný vstup do nového školního roku a jejich rodičům mnoho sil a radostí.
Vaše redakce

Související příspěvky

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout