Jsme prý nejlepší město pro byznys ve Středočeském kraji?

od Redakce
Nejlepší město pro byznys

K tomuto závěru dospěl výzkum soukromé společnosti Datank s.r.o., která dělá analýzy pro soukromý i veřejný sektor nebo marketingové výzkumy. Partnerem této soukromé agentury je mimo jiné i Investiční skupina DRFG, která staví s developerskou společností DOMOPLAN společný projekt v lokalitě na Vrábí přejmenovaný na název „Na Mariánské cestě“ (dříve Sedmikráskov).

Společnost dospěla svým srovnávacím výzkumem k závěru, že v Brandýse n.L. – Staré Boleslavi by chtěl žít a podnikat každý, jak uvádí město ve svém letním vydání Městských listů (7-8/21). Hodnotitelé společnosti Datank s.r.o ocenili vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání.

Citujme z Městských listů (7-8/21):

Cenu za 1. místo v regionálním hodnocení „Město pro byznys“ převzal ve čtvrtek 3. června pan starosta Vlastimil Picek. „Jsem šťastný, že jsme opět dosáhli takového významného výsledku. Postupujeme pomalu, ale systematicky a myslím si, že vedení radnice, které je ve svém druhém volebním období, pro to udělalo maximum a bude realizovat ještě další věci,“ uvedl.

Nejlepší město pro byznys

Podle analytiků agentury Datank město podnikatele láká výbornou dopravní dostupností a dynamickým rozvojem podmínek, které z něj dělají atraktivní místo pro podnikání. To se projevuje vysoce nadprůměrným počtem malých a středních firem, ale také aktuálně rychle narůstajícím počtem firem i živností. S tím jde ruku v ruce vysoký nárůst počtu obyvatel a také počet dokončených bytů na 1000 obyvatel.

Tento výzkum společnosti Datank, která má za partnera developera DRFG v našem městě opravdu nepřekvapuje. Společnost DRFG na Vrábí vybuduje přes 300 bytů s odhadnutelným počtem 1000 obyvatel. Své o výhodném podnikání ve městě jistě ví i předchozí majitel spol. Rezidence Sedmikráskov s.r.o. , která v rekordním čase získala nezbytnou Plánovací smlouvu s městem a promptně získala i stavební povolení a následně projekt prodala se ziskem desítek milionů Kč společnosti DOMOPLAN. Dnes společnost Sedmikráskov s krátkým životem cca 3 roky již v obchodním rejstříku nenajdete, fůzovala totiž se společností DOMOPLAN – Na Mariánské cestě, s.r.o. Zůstala tak po ní jen kontroverzní Plánovací smlouva, ze které vyplývá, že by městu měla společnost přispět na výstavbu mateřské školy na Vrábí cca 13 Mio Kč (za cca 320 bytů), ovšem až se město rozhodne pro tuto budoucí školku získat stavební povolení. Kapacita této školky bude stačit sotva pro potřeby projektu. A její skutečná výstavba je ve hvězdách.

Snažili jsme se dohledat k tomuto hodnocení více informací přímo na webu společnosti Datank, ale jejich web www.datank.cz nám neumožnil přístup na jejich stránky. Více informací k hodnocení a svým zjištěním uvádí firma Datart na portále www.mestoprobyznys.cz/kriteria-hodnoceni-2/ 

A jak vnímají město pro byznys podnikatelé z města?

Napište nám prosím o svých zkušenostech se systematickou podporou radnice. Rádi v budoucnu vaše zkušenosti zveřejníme. Třeba přispějí k větší věrohodnosti dalšího ročníku hodnocení.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout