Microsoft 365 Home – jak na to

od Redakce
microsoft 365 home

Microsoft 365 Home je platforma pro domácí používání služeb jako je Word, Excel, Teams a dalších aplikací, či případně cloud. Je to služba, která je speciálně šitá na míru potřebám domácnosti a jejích členů. V redakci jsme se podívali na zoubek tomu, jak službu zřídit, a jaké jsou možnosti její instalace.

Co je Microsoft 365 Home

Ať už využíváte Word nebo Excel na podporu své živnosti – například vystavujete tak faktury, nebo vaše děti používají tyto programy pro studium a odevzdávání domácích úkolů, v každé situaci potřebujete službu aktuální a správně nainstalovanou.

Dalším výhodným použitím této služby je možnost sdílení souborů (např. fotek či videí) mezi členy domácnosti. Také můžete pohodlně sdílet časové závazky, a tím máte v jednom okamžiku přehled o tom, kde se kdo nachází.

Microsoft 365 Home je služba, kdy můžete nakoupit oficiální licence k používání těchto programů a můžete je tak používat legálně a plném rozsahu funkcí. Stává se totiž zcela běžně, že pokud nepoužíváte program s platnou licencí, některé funkce vám jsou zablokované.

Jak získat oficiální licenci Microsoft 365 Home

Nákup nové techniky

Pokud kupujete nový počítač, nebo notebook, prodejce vám většinou nabídne dokoupení licencí. Někteří jako součást balíčku přidávají zdarma i nainstalování.

Počítač / notebook z druhé ruky

Nekupujete-li nový počítač a třeba jste jej získali zdarma, je potřeba provést základní revizi, re-instal operačního systému a instalace nových licencí Microsoft. Dokoupení licencí můžete provést on-line buď přímo na stránkách Microsoftu, nebo u oficiálních prodejců.

Jak nové licence naistalovat

Jestli si troufáte, můžete licence nainstalovat sami podle návodu na stránkách Microsoftu. Další možností je využít Youtube videa. Pokud natrefíte na srozumitelné video, máte vyhráno a nainstalováno máte do pár minut.

Může však nastat i situace, že si vůbec nevíte rady a nebo jste sice službu nainstalovali a teď nevíte, jak ji vhodně nastavit, aby splnila vaše požadavky. Na trhu existují poradenské společnosti, které mohou pomoci se samotnou instalací, nastavením služeb nebo klidně obojí.

Po krátkém průzkumu trhu se nám jako nejvhodnější služba jeví tato od CHCI365. https://chci365.cz/menu/microsoft-365-home/

Závěrem

Microsoft 365 Home je dobrá služba, která vaší rodině pomůže k lepší organizovanosti a efektivnímu sdílení fotek, nápadů, schůzek v kalendáři. Mít přehled, kdo se kde v určitou chvíli nachází je někdy k nezaplacení.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout