Jak využít volný čas v době covidu

od Redakce
volný čas v době covidu

Pandemie nás zasáhla z čista jasna a od března loňského roku se potýkáme s opatřeními, která nám nedovolují žít život způsobem, na něž jsme byli zvyklí. Nemůžeme, nebo přesněji neměli bychom jezdit do zahraničí, potkávat se ve větších skupinách, nemůžeme zajít na oběd do restaurace, nebo jít s přáteli na pivo, ani se ostříhat. Co máme, je stejné množství času. Denní doba se nezměnila. Jak ten čas ale využít?

Práce z domu a domácí ponorka

Když člověk tráví doma celé dny, začnou mu splývat. Psychologové se radují z nárůstu svých služeb, protože je mnoho lidí, kteří pociťují negativní změnu jak ve vztazích, tak v sobě. Člověk je od přírody družný jedinec, a tak zjišťujeme, že na nás stereotyp, do kterého jsme se nedobrovolně ze dne na den dostali, má negativní dopad. Pracujeme z domu, žijeme ve stejném domácím prostředí už rok a dny ubíhají jeden za druhým.

Máme ale jedinečnou příležitost zpomalit a věnovat se sobě, případně blízkým. Pojďte využít volný čas v době covidu produktivně.

Zkusme to jinak – vzděláváním

Jistě se najde něco, co máme v mysli už dlouho, ale vždycky jsme se vymlouvali, že na to “nemáme čas”. Teď ho máme, tak si dopřejme a splňme si alespoň malá přání, která nevyžadují zapojení společnosti – někdo chce začít šít, jiný malovat, jiný programovat a někdo začal péct. Investujme do sebe a ono se nám to. Existuje spousta kurzů, které nemusíme absolvovat osobně, můžeme se tak učit online v bezpečí svého domova. Stejně tak najdeme mnoho tutoriálů, díky kterým se můžeme něco naučit.

Návrat ke kořenům

Schválně. Jak dlouho jste nebyli jen, tak na procházce např. v lese? I kdybyste se k přírodě měli přiblížit autem a projít si to v naší domovině, udělejte to. Už jsme zapomněli, jak je to osvěžující a ozdravující. Nakopne vás to, za to se zaručuji. Nicméně i tak bych se vyhnula turistickým místům a obecně místům s větší koncentrací lidí. Pamatujte, že to děláte primárně pro sebe. A navíc je to ideální tip, jak využít volný čas v době covidu

Procvičte se

Pokud nejste pohybový typ, cvičte např. mozek. Na internetu najdete mnoho návodů. Pokud cvičící typ jste, pořiďte si např. nějaké online programy. Vyvinutější posilovny vydávají online programy přímo na míru. Utužíte tak své zdraví a třeba i nějaké to kilo shodíte. Každopádně budete něco dělat, a budete to dělat pro sebe.

Deskové hry nebo jakékoliv jiné hraní

Deskových her je hromada. Své si najdou lidé, kteří se chtějí odreagovat, zahrát si s rodinou, ale i lidé, kteří mají rádi fantasy nebo ujetiny. Talisman, Výbušná koťátka, Karty proti lidskosti, Dixit, Roboti – to je zlomek, který můžete zakoupit a zábava bude zaručena. Bohatě ale postačí i karty nebo Člověče, nezlob se. Skvěle se zabavíte třeba i s puzzlemi, nebo s hrou, kterou jste možná hráli se svou babičkou – Město, Jméno, Zvíře, Věc, a tu si ani nemusíte kupovat.

Knihy, brána k vědění

Čtěte. Jednak si vylepšíte slovní zásobu, ale také si procvičíte mozek a třeba najdete příběh nebo knihu, která vám může změnit nebo vylepšit život. Knihy jsou skvělé, protože je jen na vaší fantazii, jak si příběh vykreslíte a co si z ní odnesete. Můžete se třeba vyhecovat a říct si, že tento rok přečtete 10 knih. A pak se podle toho, jak se vám to povede, můžete odměnit.Všechno máte teď ve svých rukách. Možná na to nejste zvyklí, ale věřte, že je to tak nejlepší. Věnujte se sobě, teď je řada na vás.

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout