Polabská cyklostezka pro všechny sportovní nadšence

od Redakce
polabská cyklostezka

Polabská cyklostezka, kterou máme od 19.4.2011 a všichni jí jistě hojně využíváme. Původně propojila 11km dlouhou trasu na levé břehu Labe a skrývá spoustu zákoutí a malebných míst. Stojí za to se u nich zastavit a navnímat krásu místa. Trasa nyní vede z Kostelce nad Labem až po Lázní Toušeň. Původní trasa otevřená v roce 2011 měla téměř poloviční vzdálenost, postupem času a budováním dosáhla krásných komplexních 26km. 

Říkáte si, že 26km na kole je nic, to ujedete za chvilku. Ano i ne 🙂 Naše cyklostezka je svým povrchem a nenáročností vhodná nejen pro cyklisty, ale v letních měsících je ideální pro in-line bruslaře.

Polabská cyklostezka v létě i v zimě

Polabská cyklostezka má unikátní výhodu v tom, že i letních i zimních měsících ji můžete využívat pro různé druhy sportů. V létě si užijete aktivní odpočinek v prostředí u řeky, které ochladí. A co je krásné na zimních měsících (a nutno říct, že moc často se nám to neděje) je fakt, že můžeme na bohaté sněhové nadílce vyfrézovat běžkařskou stopu a vyrazit tak na báječný okruh podél Labe. 

Vzhledem ke svému rovinatému, čistému povrchu téměř bez stoupání a klesání je vhodná pro rodiny s dětmi. 

Pozor na chodce

Nezapomeňte na drobnou výjimku a ta je v úseku našeho města na území v okolí Brandýského zámku. Tady je jízda na in-line bruslích omezena v důsledku ochrany kolemjdoucích a plynulého, běžného, městského provozu na stezce. 

Toto místo totiž navštěvuje hodně lidí a je opravdu nezbytné dbát na bezpečnost. A to nejen svoji, ale i ostatních lidí na stezce. To poslední, co bychom si chtěli odnést ze sportovního zážitku je zranění. A nebo hůř, to, že svým jednáním zraníme někoho jiného.

Ať už Polabskou cyklostezku využíváte v létě, nebo v zimě, přejeme Vám krásné sportovní zážitky. Nezapomeňte se fotit a sdílejte své poznatky v naší Facebookové skupině.

Vaše redakce

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout