Všem návštěvníkům lidové pouti mnoho radosti!

od Marek Huber

Samozřejmou součástí Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi je již tradiční lidová pouť v lesoparku Houštka. Jaké byly začátky této slavnosti, nám v našem rozhovoru vylíčil přímo její zakladatel – pan Jaroslav Aleš z pořadatelské firmy AMZ Group a.s. Dozvíme se také, jakou podobu bude mít letošní ročník.

1) Pane Aleši, Národní svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi letos slaví dvacet let. Historie této akce ale sahá daleko do devadesátých let uplynulého století. V této době jste byl právě Vy jedním z iniciátorů vzniku lidové pouti konané v rámci tehdejších svatováclavských slavností. Můžete nám začátky této akce připomenout?

Počátky devadesátek přinesly celé republice mnoho radosti, ale především obrovský kulturní rozmach. Postupně se rozhýbával bohatý spolkový život, lidé začali obnovovat dávné duchovní tradice. To platilo i pro Starou Boleslav. Zde se vedle mariánské tradice začala oživovat a kultivovat také tradice svatováclavská. K těmto duchovním tradicím a zvyklostem patří bezesporu rovněž zábava lidová. A v souvislosti s touto obrodou se objevil nápad pořádat ve Staré Boleslavi tradiční lidové pouti. Hned bylo o čem přemýšlet. (smích)

2) Kde vůbec proběhl první ročník této lidové pouti?

První ročník lidové pouti v rámci tehdejších svatováclavských slavností proběhl v roce 1998 v areálu tehdejšího obchodního centra Zemek ve Staré Boleslavi. Příprava pouti byla tehdy složitá, náročná, ale i tak mám na ony začátky výborné vzpomínky. Průběh prvního ročníku pouti nás velmi potěšil, veřejnost ji přijala s velkou radostí.

3) Jak dlouho tehdejší pouť trvala a jakou podobu měl její tehdejší program?

Celá akce trvala tři dny. Na návštěvníky čekala pestrá nabídka atrakcí, rozličných stánků, hudby a sportovní zábavy. Bylo to opravdu skvělé, velmi živé doplnění svatováclavských slavností.

4) Akce si brzy získala oblibu veřejnosti, postupně se rozrůstala, nabývala na významu. Výsledkem je letošní dvacáté výročí Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi. Vaše lidová pouť je její významnou a veřejně známou součástí. Jaký pocit z toho máte?

Mám jednoznačně perfektní pocit z dobře odvedené práce. Pro nás pořadatele zábavy je měřítkem úspěchu spokojenost a dobrá návštěvnost. Ta je od prvního ročníku skvělá, a v posledních letech ji už standardně počítáme v desetitisících. Asi vám tím pádem nemusím říkat, že taková obrovská společenská akce, která pojme takovou masu návštěvníků, je založena především na týmové práci. Ze všeho nejvíc mě těší, že se organizační tým od prvního ročníku pouti nezměnil, naopak se k nám s dalším rozrůstáním a obohacováním akce připojují další kvalitní spolupracovníci.

5) Jak dlouho trvá každoroční příprava lidové pouti v Houštce?

Příprava lidové pouti začíná hned po úklidu té uplynulé. (smích) Nejlépe se totiž o dalších nápadech jedná hned začerstva. Příprava lidové pouti v Houštce trvá opravdu celý rok. Finální, horká fáze přípravy začíná zhruba v druhé polovině srpna.

6) Na jaké atrakce se letos návštěvníci mohou těšit?

Návštěvníci se mohou těšit na zhruba 50 atrakcí pro děti i dospělé. Nabídka bude opravdu bohatá, slibuji. Jsem přesvědčen, že potěšíme jak vyznavače adrenalinu, tak milovníky atrakcí, které znají třeba z doby svého dětství. Samozřejmostí bude také široký sortiment zboží a občerstvení nabízený v rámci stánkového prodeje.

7) Můžete závěrem několika slovy pozvat veřejnost na tu letošní Národní svatováclavskou pouť?

Jako každý rok: Vážení a milí, všechny Vás srdečně zvu. Návštěvníkům přeji příjemnou zábavu, mnoho radosti a to nejlepší počasí. Třeba se tam potkáme!

Související příspěvky

Zanechat komentář

Tato webová stránka používá soubory cookie ke zlepšení vašeho zážitku. Přijmout